فروش درب ضد حریق در همدان

دلیل اصلی ساخت درب‌ ضد حریق ابتدا حفظ جان افراد، سپس محافظت از اموال آن‌ها در برابر آتش سوزی است. این درب‌ها از نظر طراحی بسیار متنوع هستند و با متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند. با توجه به جنس درب از ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه به شما این فرصت را می‌دهند تا خود را به یک محل امن برسانید. در تمامی ساختمان‌های تجاری، اداری، مسکونی، فروشگاه‎‌ها، فرودگاه‌ها و سایر مراکز این درب‌ها می‌توانند در نزدیکی پله‌های فرار، نزدیک آسانسور و یا به عنوان درب اصلی واحد ورودی و بسیاری از فضا‌های دیگر نصب شوند. عملکرد این درب‌ها به گونه‌ای است که با کند کردن سرعت حریق، این زمان را در اختیار افراد قرار می‌دهند تا بتوانند خود را به جای امن در ساختمان برسانند. برای آشنایی بیشتر با درب ضد حریق در همدان ادامه مطلب را مطالعه کنید.

درب ضد حریق در همدان

درب ضد حریق چیست؟

درب ضد حریق چوبی، فروش درب ضد حریق در همدان ،

امیر درب برترین تولید کننده درب ضد حریق در همدان،
درب ضد حریق چوبی

درب ضد حریق چیست؟ درب‌های ضد حریق می‌توانند از جنس چوب یا فلز باشند، در بخش‌های خاصی از یک ساختمان یا سازه برای تقسیم‌بندی فضا‌ها، برای مهار آتش مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولاً در ساختمان‌های بزرگ، وجود درب ضد حریق کمک می‌کند تا آتش به قسمت‌های دیگر سرایت پیدا نکند. البته نصب درب‌های ضد حریق تنها به ساختمان‌های بزرگ و عمومی محدوده نمی‌شود و می‌توانید در خانه‌های مسکونی نیز برای حفاظت از جان افراد، این درب‌ها را نصب کنید. در واقع در هر مکانی که امکان نصب درب وجود داشته باشند، می‌توان درب ضد حریق را نصب کرد.

از طریق درب ضد حریق می‌توانید مدت زمان خروج خود و سایر اعضا از ساختمان را با کاهش سرعت یا متوقف کردن شعله و گرما، افزایش دهید. همچنین به شما کمک می‌کند تا از دود خطرناک و غلیظ آتش در امان بمانید. از سوی دیگر به آتش نشانان نیز کمک می‌کند تا برای کمک به شما بهتر بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.

مشخصات درب ضد حریق

درب ضد حریق فولادی،
فروش درب ضد حریق در همدان ،
درب ضد حریق فولادی

برای خرید درب ضد حریق در همدان،به طور کلی می‌توان گفت درب‌های ضد حریق از ۴ قسمت اصلی تشکیل شده‌اند، چارچوب، درب، درزگیر و لوازم جانبی.

 • چارچوب

چارچوب این درب‌ها نیز مانند سایر درب‌ها به طور مستقیم به دیوار متصل و توسط لولا به درب متصل می‌شود. چارچوب کمک می‌کند تا از سقوط درب جلوگیری شود. نکته مهم در چارچوب این درب‌ها پوشش رنگ الکترواستاتیک است.

 • درب

درب‌های ضد حریق از دو لایه بیرونی و یک هسته میانی تشکیل شده‌اند. لایه‌های بیرونی از صفحات فولادی هستند که دارای ضخامت ۰. ۸ تا ۱. ۲ میلی‌متر هستند. روکش درب‌ها نیز باید از رنگ پودری الکترواستاتیک باشد. یکی از دلایل مقاومت بالای درب‌های ضد حریق، هسته این درب‌ها است که از متریال‌های مختلفی پوشانده می‌شود. هسته میانی می‌تواند از جنس پشم سنگ یا پشم شیشه باشد که فضای داخلی درب را کاملاً پر می‌کنند. از دیگر موادی که برای هسته درب‌های ضد حریق استفاده می‌شود، می‌توان به فولاد، گچ و ورمیکولیت اشاره کرد.

 • درزگیر‌ها

درزگیر‌ها در این درب‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند، چرا که از ورود دود به داخل جلوگیری می‌کنند.

 • لوازم جانبی

لوازم جانبی که شامل قفل و دستگیره می‌شود از نوع نسوز هستند. دستگیره‌های نسوز در مقابل سایر دستگیره‌های معمولی توانایی‌های منحصر به فردی در مقابل حرارت و آتش دارند. دستگیره آنتی پنیک از نظر ظاهری شبیه به یک میله طولی بلند است که امکان باز کردن درب را برای شما آسان‌تر می‌کند. در مواقع اضطراری این دستگیره‌ها بسیار کارآمد هستند، علاوه بر این که نسوز هستند، در هنگام آتش سوزی کمک می‌کنند سرعت ورود و خروج افراد نیز بالاتر برود.

مشخصات فنی درب ضد حریق

انواع درب ضد حریق، 
دستگیره درب ضد حریق
درب‌های ضد حریق
 • ضخامت

به طور کلی می‌توان گفت درب‌های ضد حریق دارای ضخامت ۴۵ میلیمتر هستند، در صورتی که ضخانت درب‌های معمولی در حدود ۳۵ تا 40 میلیمتر است. حتی می‌توان برای فضا‌هایی که از امنیت بالاتری برخوردار هستند و اسناد مهمی در آنجا نگهداری می‌شود، درب ضد حریق را با ضخامت ۵۵ میلیمتر نیز سفارش دهید.

 • درجه مقاومت

اولین استانداردی که این درب‌ها باید داشته باشند، مقاومت بالا در برابر آتش است. درجه حفاظت درب‌های ضد حریق متنوع است که می‌تواند از ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه حفاظت در برابر حریق را ارائه دهند. با توجه به متریالی که در ساخت درب‌ها به کار می‌رود، میزان مقاومت آن‌ها بر روی درب درج می‌شود. برخی از این درب‌ها دارای روکش چند لایه هستند که در برابر آتش سوزی مقاومت بسیار بالاتری ارائه می‌‎دهند.

 • متریال

مهم‌ترین متریالی که در ساخت درب‌های ضد حریق به کار می‌رود، فولاد و چوب است. درب‌های فولادی بیشتر در مراکز تجاری و اداری قابل استفاده هستند. مکانیزمی که در آن‌ها به کار رفته است، باز و بسته شدن درب را آسان‌تر می‌کند. معمولاً درجه مقاومت در آن‌ها حدود ۱۲۰ دقیقه است. برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی درب‌های فولادی معمولاً از یک روکش گالوانیزه بر روی درب استفاده می‌کنند تا مقاومت بیشتری داشته باشد.

برای ساختمان‌های مسکونی معمولاً از درب‌های ضد حریق چوبی استفاده می‌کنند. از دیگر مزیت‌های این درب‌ها می‌توان به عایق صوتی بودن آن‌ها اشاره کرد. معمولاً بهترین چوبی که برای درب ضد حریق در همدان به کار می‌رود چوب‌های خشک هستند. پرداخت و فراوری بر روی چوب کمک می‌کند تا نسبت به چوب‌های معمولی در برابر آتش مقاومت بالاتری داشته باشند.

عملکرد درب ضد حریق

Wooden fire door،
درب ضد حریق چوبی،
انواع درب ضد حریق،
درب ضد حریق دارای پنجره
Wooden fire door

پس از اینکه درب ضد حریق را نصب کردید، به هنگام آتش سوزی نوار‌هایی که در اطراف درب نصب شده‌اند، بر اثر حرارت منبسط شده و شکافی که بین چارچوب و درب قرار دارد را کاملاً می‌بندند. این مهر و موم که ناشی از تورم درب به دست می‌آید از ورود آتش به فضای پشت درب، کاملاً جلوگیری می‌کند.

نصب درب ضد حریق در همدان

نصب درب ضد حریق در همدان برای کنترل کردن آتش و جلوگیری از گسترش آن، برای تمام ساختمان‌ها ضروری است. آنچه عملکرد درب ضد حریق را بالا می‌برد، اجرای نصب حرفه‌ای است که می‌تواند خسارات ناشی از آتش سوزی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. ممکن است درب معمولی را به تنهایی بتوانید نصب کنید اما درب‌های ضد حریق به دلیل اینکه اجزای اختصاصی در ساختار آن‌ها به کار رفته است، از جمله لولا، قفل، دستگیره، چارچوب اختصاصی، توصیه می‌شود توسط متخصصین نصب شود.

آب‌بندی درب ضد حریق در واقع یک نکته کلیدی است که نباید از کنار آن به سادگی گذشت. مهر و موم اصولی در برابر آتش سوزی نقش مهمی را ایفا می‌کند، شکاف‌هایی که در اطراف درب هستند را کاملاً مسدود کرده و مانع از ورود حتی دود به داخل می‌شوند. درب ضد حریق باید به گونه‌ای نصب شود که درب به طور خودکار کاملاً بسته شود.

معمولاً درب‌های ضد آتش در ساختمان‌ها باید با رنگ متفاوتی نصب شوند که در هنگام آتش سوزی کار برای آتشنشانان آسان‌تر شود. هیچگونه تزییناتی نیز بر روی درب‌های ضد حریق نباید وجود داشته باشد.

نکته قابل توجه دیگر در نصب درب ضد حریق در همدان این است که این درب‌ها به طور دائم نمی‌توانند شما را از آتش دور نگه دارند و در برابر آتش مقاومت بالای داشته باشند. اگر آتش شدت زیادی داشته باشد پس از مدت زمان مشخصی درب نیز دچار شکستگی و سوختگی خواهد شد.

آشنایی با استاندارد درب‌های ضد حریق

در تولید درب ضد حریق در هر کشوری برخلاف درب‌های معمولی، باید استاندارد‌هایی رعایت شود.

یکی از استاندارد‌هایی که در تولید درب‌های ضد حریق به کار می‌رود، استاندارد BHRC است. این استاندارد از سوی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران ارائه می‌شود. در واقع درب‌هایی که از این استاندارد برخوردار هستند، توانسته‌اند در آزمایش‌های فنی امتیازات قابل قبولی را دریافت کنند.

معمولاً درب‌های ضد حریق که وارد کشور می‌شوند و به اصطلاح خارجی هستند باید دارای استاندارد Intertek باشند. در واقع این استاندارد برای درب ضد حریق، به معنای مجوز ورود آن به کشور است.

استاندارد ul نیز به مشخصات فنی درب‌های ضد حریق اشاره دارد. به طور مثال، پوشش متریال به کار رفته که باید از جنس فولاد گالوانیزه باشد، پوشش رنگ که باید از نوع پودری الکترواستاتیک باشد، نوار‌های دودبند و جک آرام بند که باید بر روی درب نصب شده باشند و همچنین لولا نسوز و دستگیره آنتی پنیک باشد.

الزامات درب ضد حریق برای دریافت تأییدیه آتش نشانی

درب‌های ضد حریق پس از نصب باید توسط سازمان آتش نشانی مورد تأیید واقع شوند. این سازمان لیستی از استاندارد‌ها و الزامات را برای درب‌های ضد حریق در نظر گرفته است که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 • ابعاد درب

درب‌های ضد حریق باید از ابعاد استانداردی پیروی کنند. معمولاً این درب‌ها در دو سایز

 ۸۲۰ *۲۰۴۰ و ۹۲۰ * ۲۰۴۰ طراحی و تولید می‌شوند. البته این ابعاد، جزء ابعاد استاندارد محسوب می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به نوع ساختمان خود، درب ضد حریق را با ابعاد خاص سفارش دهید.

برای درب‌های دو لنگه ابعاد ۲۰۴۰ * ۹۲۰ سانتیمتر در نظر گرفته می‌شود. درب‌های دو لنگه نیز در دو نوع مختلف طراحی می‌شوند، برخی از درب‌های دو لنگه قابلیت باز شدن هر دو لنگه را دارند، اما در برخی دیگر تنها یک لنگه درب قابلیت باز شدن را دارد.

 • ضخامت درب

ورقی که در ساخت درب‌ها استفاده می‌شود باید دارای ضخامت ۲ میلی‌متر برای چارچوب و ۱. ۲۵ میلیمتر برای درب باشد. معمولاً برای چارچوب از ورق‌های هیدروکربنی استفاده می‌شود که در برابر آتش مقاومت بالایی دارند.

 • رنگ درب

رنگ درب باید از نوع کوره‌ای و الکترواستاتیک باشد.

 • هسته درب

هسته درب‌های ضد حریق که به عنوان عنصر اصلی شناخته می‌شوند، معمولاً باید از پشم سنگ با دانسیته ۱۲۸ پر شوند. این متریال می‌تواند تا ۱۲۸ درجه سانتیگراد در برابر حرارت و گرما مقاومت داشته باشد. در داخل درب علاوه بر پشم سنگ از ورق‌های فلزی هیدروکربن با ضخامت ۱. ۶ میلی‌متر استفاده می‌شود، همچنین در داخل درب باید شبکه فلزی وجود داشته باشد تا کمک کند پشم سنگ در داخل درب کاملاً ثابت بماند.

 • لولا

چارچوب و درب باید از طریق سه لولا به یکدیگر متصل شوند، که اتصال لولا به درب باید از نوع جوشی باشد.

 • درزگیر

وجود درزگیر در درب‌های ضد حریق ضروری است تا از ورود گاز‌های سمی جلوگیری شود.

انتخاب درب ضد حریق

در خرید درب ضد حریق استاندارد، علاوه بر کیفیت آن باید به طراحی آن نیز توجه داشته باشید، این درب‌ها به گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که تقریباً با انواع طراحی داخلی ساختمان‌ها نیز هماهنگی داشته باشد. معمولاً نمای بیرونی این درب‌ها از چوب یا روکشی است که شبیه به چوب است. گرچه از بیرون ظاهری زیبا و براق دارند اما هسته این درب‌ها از لایه‌های مقاوم در برابر آتش پر شده است که به طور قابل توجهی سرعت آتش‌سوزی را کاهش می‌دهد.

کارخانه تولید درب ضد حریق در همدان

امیر درب اولین و تخصصی ترین کارخانه تولید درب ضد حریق در همدان با بیش از 10 سال تجربه می باشد

سخن پایانی

کسی نمی‌داند که آتش‌سوزی در یک ساختمان چه زمانی رخ می‌دهد و میزان خساراتی که به جا می‌گذارد تا چه اندازه است. از این رو هر لحظه باید آماده باشید. درب‌های ضد حریق از جمله الزامات مهم برای انواع ساختمان‌ها هستند تا از شما و اموال شما در برابر آتش محافظت کنند. درب‌های ضد حریق بی‌شماری در طرح‌ها، جنس‌ها و ضخامت‌ها قابل دسترسی هستند، اما قبل از انتخاب هر درب باید استاندارد‌های آن را بررسی و خریدی ایمن داشته باشید. می‌‎توانید با مراجعه به تولید‌کننده درب ضد حریق در همدان بهترین درب ضد حریق را برای ساختمان خود خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: شما اجازه کپی محتوای سایت را ندارید.