خرید درب ضد حریق

خرید درب ضد حریق

خرید درب ضد حریق

آتش سوزی! این کلمه  به خودی خود می تواند یک کلمه ترسناک باشد، تصور آن حتی ترسناک تر هم میشود وقتی که شما خود را در بین شعله ها محبوس شده فرض کنید. این تصورات ترسناک در واقع بیانگر نیاز بالقوه بشریت برای تعیین استاندارد هایی است، که بتواند با رعایت آن ها خود را از این بلایا حفظ کند. یکی از مهمترین این استاندارد ها استفاده از درب ضد حریق است. این نوع درب ها که در پروژه های بزرگ و شناخته شده مانند برج جهانشهر کرج، برج های المپیک، پالادیوم و ایرانمال نیز مورد استفاده قرار می گیرند می توانند با جلوگیری از سرایت آتش و ایمن نگه داشتن افراد، از حوادث عظیمی جلوگیری کنند. در ادامه این مقاله به معرفی درب ضد حریق، لزوم استفاده از آن، بهترین سازنده درب ضد حریق و راه تهیه آن ها خواهیم پرداخت.

درب ضد حریق ، یک استاندارد اصلی در ساخت و ساز

در سال های گذشته شاهد حوادث ناگواری از آتش سوزی بوده ایم، حوادثی که خسارت های مالی و جانی زیادی را بهمراه داشته است. به عنوان مثال ساختمان پلاسکو را نام میبریم، سرایت آتش به طبقات فوقانی و گسترش آن باعث تخریب کامل و وارد کردن خسارات جانی و مالی شد. بعد از این اتفاق ناگوار، همه لزوم رعایت استاندارد های ایمنی تعیین شده برای جلوگیری از حریق و آتش سوزی، را درک کردند. یکی از مهمترین انواع این استانداردها، استاندارد های آتش نشانی و استفاده از درب ضد حریق است.


اگر بخواهیم یک تعریف از درب ضد حریق ارائه کنیم، ابتدا باید به ویژگی های آن بپردازیم. یک درب در صورتی ضد حریق است که بتواند آزمون های لازم و مد نظر سازمان استاندارد را تحت عنوان ” آزمایش درب ضد حریق استاندارد “، با موفقیت طی کند.


درجه بندی های مختلفی برای تعیین کیفیت یک درب ضد حریق وجود دارد. این درجات بر اساس زمانی که یک درب بر اساس آزمایش درب ضد حریق استاندارد، می تواند مانع از سرایت آتش شود تعیین می گردد. بدیهی است که انتخاب بهترین درجه کیفیت، متناسب با نیاز شما یک امر اساسی است که باید به آن توجه داشته باشید.

درب دو لنگه سفارشی، خرید درب ضد حریق، خرید انواع درب ضد حریق استاندارد
درب دو لنگه سفارشی هگمتان امیر درب

ویژگی های اصلی درب ضد حریق

برای تهیه یک درب ضد حریق خوب ما باید در ابتدا بدانیم که چگونه باید آن ها را با هم مقایسه کنیم! اجازه دهید معیارهایی را که یک درب ضد حریق باید داشته باشد تا آن را بهترین درب ضد حریق بنامیم، مرور کنیم:


دارا بودن مدارک فنی مربوط به آزمایش ها: برای دریافت این مدارک، یک درب تولید شده توسط شرکت، که دارای ابعاد واقعی بوده و از همان نوعی است که در پروژه ها استفاده می شود، مورد آزمایش حریق قرار می گیرد. نتایج گزارش آزمایش آتش از مرکز تحقیقات ساختمان،و تاییدیه و گزارش آزمایشگاه های معتبر و بین المللی، مهم ترین مدارک فنی هستند که در مورد یک درب ضد حریق باید بررسی شوند.


شرایط بسته شدن در مواقع اضطراری: در صورتی که از درب هایی استفاده شود که در کارکرد اختلال داشته باشند، ممکن است در موقع آتش سوزی باز بمانند و آتش و دود را عبور دهند، وجود سیستم خود بسته شو، آرام بند و بسته شدن خودکار درب از مهم ترین عناصری هستند که باید به آن ها توجه کرد. همینطور باز شدن درب و خروج نیز میتواند بسیار مهم باشد، وجود یک دستگیره “آنتی پنیک” که بتواند در شرایط اضطراری کار را بدرستی انجام دهد لازم و ضروری است.


مسدود کردن آتش و دود: این درب ها باید این توانایی را داشته باشند که دود و آتش را از هر دو طرف مسدود کنند، آتش و دود نباید از اطراف در به طرف دیگر نفوذ کند.


زمان محافظت در برابر آتش: همینطور که گفته شد، درجه بندی این درب ها بر اساس زمان جلوگیری از آتش می باشد، هیچ دری نمی تواند تا ابد جلوی آتش را بگیرد. اما یک درب ضد حریق خوب میتواند زمان کافی را برای شما فراهم کند تا حریق اطفاء گردد . یا افراد به منطقه امنی برسند. در نظر داشته باشید که دقت به این مورد می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد.

بهترین تولید کننده درب های ضد حریق

صحبت از این که یک درب خوب چیست و چه ویژگی هایی دارد کار ساده ای به نظر میرسد، اما اینکه با اطمینان در مورد کیفیت یک درب خاص صحبت کنید، و اینکه بتوانید در موضوعی با این اهمیت، یک پیشنهاد قطعی ارائه کنید کار حساسی است! ما این پیشنهاد را با اطمینان کامل ارائه خواهیم کرد. شرکت امیر درب، شرکتی است که امتحان خود را در پروژه های بزرگ و حساس پس داده، و خود را در گذر زمان ثابت نموده است. شما میتوانید با استفاده از خدمات این شرکت در تجربه بیش از نیم قرن کار در صنعت تولید درب، شریک شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: شما اجازه کپی محتوای سایت را ندارید.